Президент США Дональд Трамп оголосив про перенесення саміту «Великої сімки» із червня на осінь 2020 року. Але додав, що хотів би запросити на нього ще чотири країни, серед них — Росія. Як на це відреагували інші члени об'єднання?

1 червня Трамп у телефонній розмові з Путіним обговорив, серед іншого, й питання саміту «Великої сімки» в розширеному форматі. Спершу речник російського президента Дмитро Пєсков зазначив, що Москві не відомі подробиці ініціативи США, але Путін «підтримує діалог».

А вже наступного дня, 2 червня, Пєсков заявив, що наразі ідея участі Росії в саміті «Великої сімки» «викликає більше питань, ніж відповідей».

Водночас Канада одразу окреслила свою позицію: участь РФ у «Великій сімці» не вітається.

«Росію виключили з "Великої сімки" після вторгнення до Криму кілька років тому. І вона продовжує порушувати й зневажати міжнародні правила й норми. Саме тому Росія зараз не у "Великій сімці", і так буде й надалі», — заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Поділяє позицію Канади і Європейський Союз. Так, Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Борель розкритикував пропозицію Трампа запросити на саміт «Великої сімки» Росію. Він наголосив, що повернення РФ до об’єднання не відбудеться, поки та не змінить свій курс.

Тим часом міністерство закордонних справ Індії повідомило, що вже отримало запрошення від Трампа на участь у саміті «Великої сімки».

Нагадаємо, Росію виключили із «Великої вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Відтоді спільнота існує як «Велика сімка». До неї входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

  • Раніше через пандемію коронавірусу США вирішили перенести зустріч «Великої сімки» з початку червня на кінець місяця. Зустріч мала бути очною, а не у форматі відеоконференції.
  • Водночас канцлерка Німеччини Ангела Меркель не підтримала пропозицію провести саміт наприкінці червня, посилаючись на пандемію коронавірусу.
  • Пізніше Трамп заявив, що переносить зустріч «Великої сімки» з кінця червня на щонайменше вересень 2020 року. Водночас він хоче запросити на саміт ще чотири країни: Росію, Австралію, Індію і Південну Корею.
Поділитись: