Президент США Дональд Трамп назвав слова французького лідера Еммануеля Макрона про перебування Північноатлантичного Альянсу (НАТО) в стані коми «дуже образливим».

Про це він заявив на зустрічі лідерів країн-членів НАТО в передмісті Лондона, що триватиме 3-4 грудня, передає британське видання The Telegraph.

«Я чув, що президент Макрон сказав, що НАТО перебуває в стані коми. Гадаю, такі слова є дуже образливими для низки різноманітних сил. Він [НАТО — ред.] має чудову мету», — цитує видання слова президента США.

Нікому НАТО не потірбен більше, ніж Франції», — додав Трамп.

Він також сказав, що був «дуже здивований», почувши слова Макрона.

«Туреччина відповіла, сказавши, що це він [Макрон — ред.] перебуває в стані коми, що було цікаво», — додав Трамп.

Йдеться про заяву Еммануеля Макрона виданню The Economist від 7 листопада, де той заявив: «Нині ми є свідками перебування НАТО в комі». Він також додав, що Європа перебуває «на краю провалля» і повинна почати мислити про себе як стратегічна потуга, інакше ми «більше не матимемо влади над її долею».

На спільній пресконференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 28 листопада президент Франції сказав, що його заява про те, що НАТО перебуває «в комі», сказана на початку місяця, була корисним «попередженням» для членів Альянсу, і він не вибачатиметься за ці слова. Він також критично відгукнувся про Туреччину, заявивши, що їй не варто було розраховувати на солідарність Альянсу під час початку військової операції на півночі Сирії.

У відповідь президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що це насправді Макрон перебуває в стані коми, а міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу звинуватив президента Франції в тому, що він є «спонсором тероризму».

Поділитись: