Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу звинуватив президента Франції Еммануеля Макрона в тому, що він є «спонсором тероризму» через критику турецької військової операції в Сирії.

Про це пише ВВС.

«Він (Макрон — ред.) уже є спонсором терористичної організації, яку постійно приймає в Єлисейському палаці. Якщо він каже, що його союзник є терористичною організацією… більше тут насправді додати нічого», — сказав Чавушоглу.

Міністр закордонних справ Туреччини має на увазі зустріч Макрона 8 жовтня з речницею Сирійських демократичних сил. Анкара вважає організацію терористичною, натомість коаліція на чолі з США тривалий час підтримувала її в боротьбі з Ісламською державою.

Міністерство закордонних справ Франції вже викликало посла Туреччини в країні через заяви турецького міністра, повідомляє Reuters.

«Це не заяви, а образи. Ми очікуємо пояснень від (президента Туреччини — ред.) пана Ердогана», — сказав посадовець міністерства.

Напередодні, 28 листопада, Еммануель Макрон критично відгукнувся про Туреччину, заявивши, що їй не варто було розраховувати на солідарність Альянсу під час початку військової операції на півночі Сирії.

9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Джерело миру» на півночі Сирії. Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.

17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною. 22 жовтня президент РФ Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовились про спільний контроль сирійсько-турецький кордон.

27 листопада Туреччина вирішила відновити військову операцію на півночі Сирії й продовжувати її доти, доки не буде досягнуто «поставлених цілей».

Поділитись: