Президент США Дональд Трамп заявив, що він звільнив міністра оборони США Джеймс Меттіс. Однак фактично Меттіс сам подав у відставку на знак протесту проти рішення Трампа вивести американські війська з Сирії. Про це Трамп сказав під час засідання уряду в Вашингтоні, передає АР.

На засіданні глава Білого дому також сказав, що він не задоволений роботою Меттіса в Афганістані. На його думку, США повинні дозволити бойовикам талібів та ісламських держав боротися там один з одним.

20 грудня Меттіс оголосив що йде у відставку, але тоді очільник США повідомив, що він залишиться на роботі до кінця лютого. Проте незадовго після цього Трамп заявив, що вже обрав заміну Меттісу. Його пост з 1 січня обіймає заступник глави Пентагону Патрік Шанахан.

Меттіс назвав політику Росії та Китаю авторитарними у своєму прощальному листі

У вересні The New York Times повідомляв, що Трамп розглядає можливість звільнення міністра оборони США Джеймса Меттіса після проміжних виборів до Конгресу, які відбулися в листопаді. Тоді видання зазначало, що Трамп роздратований порівняннями з Меттісом не на свою користь і надзвичайно стурбований тим, що Меттіс «у глибині душі демократ».

NYT також писав, що ставлення Трампа до глави Пентагону погіршилося після публікації книги Боба Вудворда, у якій йдеться про те, що Меттіс нібито невисокої думки про розумові здібності президента. У ній, зокрема, ідеться про те, що стомившись пояснювати Трампу, чому важлива американська присутність на Корейському півострові, міністр оборони Меттіс якось сказав: «Трамп поводиться як «п'яти- чи шестикласник».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ідіот» і «брехун» — що ми дізналися з нової книжки про Трампа

Сенатор-демократ Джек Рід висловив побоювання, що звільнення Меттіса матиме негативні наслідки для Пентагону.

Поділитись: