Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії, згідно з якою опозиційний журналіст Джамаль Хашоггі помер у саудівському консульстві в Стамбулі внаслідок бійки.

Трамп ствердно відповів на запитання журналістів про те, чи вважає він пояснення Ер-Ріяда таким, що викликає довіру. Водночас глава Білого дому наголосив, що вбивство журналіста є «неприйнятним» та сказав, що у нього є запитання до саудівського принца.

Говорячи про можливість запровадження санкцій, президент США висловив сподівання, що Конгрес не заблокує надходження до США «мільярдів доларів» від продажу зброї Саудівській Аравії. 

Зі свого боку, спецслужби США вважають, що вбивство опозиційного журналіста було не випадковим, а спланованим за наказом від королівського суду Саудівської Аравії.

20 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіст Хашоггі загинув унаслідок сварки в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Розслідування загибелі журналіста ще триває. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими посварився Хашоггі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: