Фізичні вправи перед сніданком допомагають активніше спалювати жир, ніж вправи після прийому їжі.

Такого висновку дійшли вчені на основі невеликого дослідження, яке проводили протягом 6 тижнів, пише CNN.

Прихильники теорії, що краще їсти до тренувань, обґрунтовують свою позицію тим, що їжа підвищує рівень цукру в крові й дає тілу «пальне» для збільшення інтенсивності та тривалості тренування. Це також вберігає від втоми або запаморочення. Однак не все так однозначно.

Серед 30 людей з ожирінням або зайвою вагою ті, хто займався фізичними вправами до сніданку, спалювали вдвічі більше жиру, ніж ті, хто їв перед тренуванням.

Вчені вважають, що це стається тому, що фізичні вправи до прийому їжі змушують організм спалювати вуглеводи, а коли ті швидко згорають — скорочувати жирові клітини.

Водночас вчені констатують, що група, яка їла після тренувань не втратила більше ваги, ніж група, яка до, однак це зробило «глибокий та позитивний» вплив на здоров’я групи, яка голодувала до вправ.

Пропуск прийому їжі перед фізичними навантаженнями змусив м’язи людей реагувати на інсулін, який контролює високий рівень цукру в крові, тим самим знижуючи ризик виникнення діабету та серцевих захворювань.

«Група, яка займалася фізичними вправами перед сніданком, збільшила здатність реагувати на інсулін. Це дає перевагу, якщо врахувати, що обидві групи фізичних вправ втратили однакову кількість ваги і обидві здобули аналогічну кількість фітнесу», — сказав фізіолог з фізичних вправ Хав’єр Гонсалес, професор кафедри охорони здоров’я університету Бата.

У дослідженні 2017 року з університету Бата, співавтором якого є Гонсалес, в учасників подібного експерименту виявили подібні результати — через зниження рівня цукру в крові після голодування люди спалювали більше жиру.

Поділитись: