Коронавірусна пандемія вже створила онкопацієнтам додаткові труднощі. Як не впасти в депресію і адаптуватися до нових умов, і чи варто розраховувати на допомогу держави, — слухайте в новому випуску подкасту «Я і воно: як пережити онко».

Після двох місяців ізоляції України поступово, в чотири етапи, повертається до активного життя. Онкопацієнтам за час карантину довелося самостійно вирішувати чимало проблем: як добиратися до онкодиспансерів за відсутності транспорту, де і як діставати життєво необхідні незареєстровані медичні препарати, де брати гроші на коштовні протоколи, адже багато людей втратили через карантин роботу і фінансова підтримка оточуючих тепер обмежена. Ті, чиї патології не вміють лікувати в Україні, досі змушені чекати відкриття кордонів, вони також стали заручниками ситуації.

У новому епізоді подкасту «Я і воно: як пережити онко» автор і ведуча Яна Сєдова говорить про ці та нові проблеми пацієнтів з активістками Людмилою Пухляк, засновницею спільноти «Онкобудні», Ганною Узловой, співзасновницею простору для канцероосвіти і підтримки в сфері онкології Soul Sisters, і психологом Вікторією Костецькою, членкинею Української псіхоонкологічної асоціації.

У випуску мова також йде про засіданні Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, воно було ініційовано онкопацієнтів і відбулося 27 травня. На цьому засіданні був присутній міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Втім, ця зустріч, на якій представниці 15 пацієнтських організацій Ганні Узловій дали 3 хвилини для виступу, по суті закінчилася нічим, вкрай важливі питання так і залишилися без відповідей.

Сьогодні більше мільйона дорослих онкопацієнтів змушені самостійно або за допомогою волонтерів вирішувати питання, якими зобов'язана займатися держава.

Як підтримати себе і не впасти в депресію за цих обставин, «прокачати м'язи стресостійкості», впоратися з новими фобіями і не соромитися приймати допомогу, в тому числі фахівців, як радувати себе, розраховувати свої сили і будувати нові плани для нового життя — поради дає онкопсихолог Вікторія Костецька, яка сама живе в діагнозі.

Слухайте цей епізод подкасту «Я і воно: як пережити онко» на платформах Castbox, Soundcould, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Підписуйтесь на канал «Я і воно: як пережити онко» на Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Поділитись: