За даними Національної поліції України, третина аварій в Україні відбувається за участі не застрахованих автомобілів, власники яких не мають обов’язкового страхування відповідальності.

«За даними Національної поліції, за останні півтора року було зафіксовано 171 442 ДТП. З них 67 061 — це аварії, де один із водіїв немає страховки. Тобто третина аварій в Україні відбувається за участі не застрахованих автомобілів», — повідомляють в Opendatabot.

Там зазначають, що найбільша кількість таких аварій відбувалась у Києві та Київській області, а найменша — на Луганщині та Кіровоградщині.

Зазначається, що у разі відсутності у винуватця аварії полісу обов’язкового страхування відповідальності, збитки від ДТП він повинен покривати власним коштом. Водночас, за відсутність обов’язкового страхування передбачено штраф від 425 до 850 гривень.

«Якщо обоє водіїв не мають страховку, ситуація буде вирішуватися в суді. Потерпілий має подати позов до винуватця з вимогою відшкодувати шкоду», — повідомляють в Opendatabot.

Раніше в ООН повідомляли, що щороку у ДТП гинуть 1,25 мільйона людей.

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

Поділитись: