Кожного року в аваріях на дорогах у всьому світі гине близько 1,25 мільйона людей. Ще від 20 до 50 мільйонів травмуються. Про це повідомила Організація об’єднаних націй у Всесвітній день пам’яті жертв ДТП.

ДТП є основною причиною смерті молоді у віці від 15 до 29 років. А половина смертей у ДТП припадає на пішоходів, мотоциклістів та велосипедистів, повідомили експерти ООН.

Кожного дня у світі в аваріях гинуть понад 3 тисячі людей та близько 100 тисяч отримують важкі травми. Більша частина загиблих та постраждалих — молодь.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року травматизм унаслідок ДТП може стати третьою основною причиною загибелі людей. Загалом же спричиняють аварії найчастіше перевищення швидкості, алкоголь та порушення правил техогляду.

Як додає ООН, у 2018 році тема Дня пам’яті жертв ДТП — «У кожної дороги своя історія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні:чи потрібен жовтий

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?

Поділитись: