Світ / Європа

Три країни ЄС просять Саудівську Аравію пояснити зникнення журналіста Хашоггі

ВВС
Світ/Європа/Три країни ЄС просять Саудівську Аравію пояснити зникнення журналіста Хашоггі
Зберегти
Вигляд
Велика Британія, Франція та Німеччина закликали провести гідне розслідування можливого убивства опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

«Ми закликаємо Саудівську Аравію та Туреччину об’єднати зусилля в цьому напрямку та очікуємо, що уряд Саудівської Аравії надасть повну та детальну відповідь», — йдеться у заяві трьох європейських країн.

Велика Британія та Сполучені Штати можуть бойкотувати майбутню міжнародну конференцію, яка має відбутися у жовтні в Саудівській Аравії. Президент США Дональд Трамп заявив, що «покарає» королівство, якщо вона буде винним у вбивстві журналіста.

Зі свого боку Саудівська Аравія відкинула будь-які політичні та економічні погрози проти неї та заявила, що відповість на будь-які санкції проти неї.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 
За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі перебував у консульстві.
Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».
Годинник Apple Watch записав розмови саудівських чиновників, момент допиту та вбивство опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі, який зник після візиту до консульства Саудівської Аравії у Туреччині, заявили турецькі медіа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста
Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.
Більше про:
# журналісти
Пов`язані новини