Тривалість сну впливає на реакцію організму на вакцину проти COVID-19 — дослідження
Вчені провели дослідження і виявили, що короткий сон знижує імунну реакцію організму на вакцинацію проти коронавірусу. Особливо це стосується чоловіків.
Про це пише The Guardian із посиланням на дослідження, опубліковане в Current Biology.
Імунна реакція людей на вакцинацію різниться через такі чинники, як вік, біологічна стать і загальний стан здоров’я. Раніше науковці вже проводили дослідження, де встановлювали вплив сну на імунітет людини.
Науковець із Французького національного інституту охорони здоров’я та медицини Карін Шпігель разом зі своїми колегами провів повторну наукову роботу. Вони проаналізували результати семи досліджень, які включали вакцинацію людей проти грипу, гепатиту А і В та COVID-19. Вони порівнювали відповіді антитіл у людей, які спали вночі від семи до дев’яти годин (рекомендований рівень для здорових дорослих), і тих, хто спав менш ніж шість годин.
Вони дійшли до висновку, що коротка тривалість сну до і після вакцинації пов’язана з нижчою відповіддю антитіл і зниженням ймовірності захисту від хвороб.
Також науковці виявили, що це більше стосується чоловіків, хоча ефект був мінливішим у жінок — ймовірно, через коливання рівня статевих гормонів.
«У жінок на імунітет впливає стан менструального циклу та використання контрацептивів, але, на жаль, жодне з узагальнених нами досліджень не мало даних про рівень статевих гормонів», — сказав Шпігель.
Дослідники також виявили, що імунологічний вплив недостатнього сну був більшим для дорослих віком від 18 до 60 років, ніж для літніх людей.
«Хороший сон не тільки посилює, але й може продовжити тривалість захисту від вакцини», — сказала старша авторка дослідження Єва Ван Котер.
Однак Шпігель наголосив, що необхідно провести додаткові дослідження для того, щоб точно визначити, скільки сну потрібно, і зняти роль статевих гормонів у відповіді на вакцинацію, перш ніж можна буде опублікувати чіткі рекомендації.
Авторка: Катерина Єсікова
- Поділитися: