Мільйони українських мігрантів щороку покидають Україну, створюючи дефіцит робочої сили та можливості для розвитку інфляції.

Мільйони українських мігрантів щороку покидають Україну, створюючи дефіцит робочої сили та можливості для розвитку інфляції.

Про це повідомляє американський провайдер фінансової інформації Bloomberg.

У виданні зазначають, що згідно з оновленою методикою розрахунку грошових переказів, представленою в Національному банку, українські заробітчани минулого року переказали на батьківщину на 2 мільярди доларів більше, ніж у попередній період.

Як йдеться у повідомленні, з одного боку це призводить до зменшення дефіциту поточного рахунку країни.

«Приватні перекази є одним з основних джерел надходження валюти в Україну і вони значно перевищують обсяг прямих іноземних інвестицій», — зазначає Bloomberg.

Однак значний відтік робочої сили в кінцевому результаті робить Україну біднішою та загрожує економічному зростанню у майбутньому.

«Для України це може бути саме той випадок, коли більше грошей означає більше проблем», — додають автори статті.

Українські підприємці, намагаючись конкурувати за українських робітників з польськими чи словацькими компаніями, значно підвищують заробітні плати. Як наслідок, це призводить до падіння конкурентоздатності їхньої продукції на світовому ринку.

Нагадаємо, що в Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Так, за оновленими розрахунками, у 2016 році українці переказали на батьківщину на 2,1 мільярди доларів більше, ніж вважали раніше. Згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Раніше в уряді Польщі повідомили, протягом 2017 року українці перерахували на батьківщину суму, еквівалентну 100 мільярдам гривень.

Також в НБУ висловили занепокоєння різким зростанням обсягу іноземних інвестицій в короткострокові державні цінні папери.

Поділитись: