УКРАЇНА

Три роботи Громадського увійшли до короткого списку «Честі професії 2018»

8 травня, 2018 17:59
УКРАЇНА/Три роботи Громадського увійшли до короткого списку «Честі професії 2018»
Зберегти
Вигляд
Три журналістські роботи Громадського були обрані до короткого списку незалежного професійного конкурсу «Честь професії».

Три журналістські роботи Громадського були обрані до короткого списку незалежного професійного конкурсу «Честь професії».

Роботи, які високо оцінило журі, належать до категорій «Найкраще подання складної теми», «Найкращий репортаж» та «Найкращий матеріал з громадянською позицією».

Загалом конкурс має 5 основних категорій. Переможців на урочистій церемонії оголосять 15 травня.

У номінацію «Найкраще подання складної теми» потрапило інтерв’ю з СІЗО «Все одно обрав би службу в «Беркуті», авторами якого є Анастасія Станко та Ангеліна Карякіна.

Проект Богдана Кутєпова «Генічеськ»: історія єдиного українського мінного тральщика», який оповідає про українського капітана, обраний у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією».

«Конкурс «Честь професії» я поважаю, бо його завжди судили гідні лідери журналістської спільноти. І для мене було б честю отримати відзнаку «Честі професії», — каже Кутєпов.

У номінації «Найкращий репортаж» до короткого списку премії обрали репортаж Жанни Безп’ятчук та Анни Цигими «Життя крізь колючий дріт» про село на кордоні Грузії та Південної Осетії.

«Нам хотілося б привернути увагу до довгострокових наслідків замороження конфліктів, до можливих сценаріїв їх розвитку, Україна вже зараз має аналізувати, що може статися з Донбасом за 20 років. Грузинський досвід у цьому сенсі безцінний. Конкурс дає змогу ще раз тему озвучити крізь призму людських історій, донести до більшої кількості людей», — розповіла Жанна Безп'ятчук.

У номінації «Найкраще подання складної теми» фіналістами конкурсу також стали матеріали «Вода близько. Чотири мультимедійні історії людей, які страждають від зміни клімату», Мар’яни Вербовської, видання «ZAXID.NET»;  «Життя на лінії зіткнення». Цикл репортажів про життя цивільного населення в населених пунктах впритул до лінії зіткнення» Мар’яни П’єцух, видання «Українська правда»; «Токсичні» доходи України. Як уникають належної утилізації небезпечних відходів (серія з трьох публікацій)» Євгена Солонини, видання «Українська служба Радіо Свобода»;  «Радикальні методи національної боротьби. Український тероризм» Тетяни Кузьмінчук, телеканал «ZIK».

«Честь професії» — це незалежний професійний конкурс, побудований на тих принципах, що й найкращі професійні журналістські конкурси у світі на кшталт Пулітцерівської премії в США.

Конкурс проводиться 3 2010 року. Організатори «Честь Професії» — це Українська Асоціація Медіа Бізнесу та Незалежна Асоціація Телерадіомовців (НАМ) за підтримки проекту «У-медіа».

Нагадаємо, що журналіст Громадського Кутєпов став переможцем премії «Телетріумф». До короткого списку премії «Телетріумф» потрапили три матеріали Громадського.

Більше про:
# Громадське
Пов`язані новини
Війна
11 листопада 2018
Громадське просить вибачення за некоректне зображення анексованого Криму на мапі Європи
У матеріалі Громадського «100 років Першій світовій: уже тоді Донбас був стратегічно важливим об'єктом», від 11 листопада, була опублікована мапа «Карта Європи, 2018 рік», де анексований півострів Крим було зображено некоректно. На мапі зображення було заштриховано, утім в кольорах Російської Федерації. Попри те, що Крим замальовано штрихами, що мало означати, що територія анексована Росією, це створювало враження, ніби півострів є частиною РФ. Редакція одразу ж виправила помилку і визначить санкції щодо автора матеріалу.Громадське дякує читачам, що своєчасно звернули увагу. З початку російської агресії Громадське системно присвячує максимальну увагу незаконній окупації Криму. У нашій редакції працюють вимушені переселенці з Криму, понад три роки виходить щотижнева програма «Громадське.Крим», ми також регулярно готуємо репортажі і фільми про долі політв’язнів у Криму — подібні помилки є неприпустимими для нашої редакції.
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти