ENRU

Три роботи Громадського увійшли до короткого списку «Честі професії 2018»

Три журналістські роботи Громадського були обрані до короткого списку незалежного професійного конкурсу «Честь професії».

Роботи, які високо оцінило журі, належать до категорій «Найкраще подання складної теми», «Найкращий репортаж» та «Найкращий матеріал з громадянською позицією».

Загалом конкурс має 5 основних категорій. Переможців на урочистій церемонії оголосять 15 травня.

У номінацію «Найкраще подання складної теми» потрапило інтерв’ю з СІЗО «Все одно обрав би службу в «Беркуті», авторами якого є Анастасія Станко та Ангеліна Карякіна.

Проект Богдана Кутєпова «Генічеськ»: історія єдиного українського мінного тральщика», який оповідає про українського капітана, обраний у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією».

«Конкурс «Честь професії» я поважаю, бо його завжди судили гідні лідери журналістської спільноти. І для мене було б честю отримати відзнаку «Честі професії», — каже Кутєпов.

У номінації «Найкращий репортаж» до короткого списку премії обрали репортаж Жанни Безп’ятчук та Анни Цигими «Життя крізь колючий дріт» про село на кордоні Грузії та Південної Осетії.

«Нам хотілося б привернути увагу до довгострокових наслідків замороження конфліктів, до можливих сценаріїв їх розвитку, Україна вже зараз має аналізувати, що може статися з Донбасом за 20 років. Грузинський досвід у цьому сенсі безцінний. Конкурс дає змогу ще раз тему озвучити крізь призму людських історій, донести до більшої кількості людей», — розповіла Жанна Безп'ятчук.

У номінації «Найкраще подання складної теми» фіналістами конкурсу також стали матеріали «Вода близько. Чотири мультимедійні історії людей, які страждають від зміни клімату», Мар’яни Вербовської, видання «ZAXID.NET»;  «Життя на лінії зіткнення». Цикл репортажів про життя цивільного населення в населених пунктах впритул до лінії зіткнення» Мар’яни П’єцух, видання «Українська правда»; «Токсичні» доходи України. Як уникають належної утилізації небезпечних відходів (серія з трьох публікацій)» Євгена Солонини, видання «Українська служба Радіо Свобода»;  «Радикальні методи національної боротьби. Український тероризм» Тетяни Кузьмінчук, телеканал «ZIK».

«Честь професії» — це незалежний професійний конкурс, побудований на тих принципах, що й найкращі професійні журналістські конкурси у світі на кшталт Пулітцерівської премії в США.

Конкурс проводиться 3 2010 року. Організатори «Честь Професії» — це Українська Асоціація Медіа Бізнесу та Незалежна Асоціація Телерадіомовців (НАМ) за підтримки проекту «У-медіа».

Нагадаємо, що журналіст Громадського Кутєпов став переможцем премії «Телетріумф». До короткого списку премії «Телетріумф» потрапили три матеріали Громадського.