УКРАЇНА

Три роки закону про ОСББ: що змінилося

16 липня, 2018 14:07
УКРАЇНА/Три роки закону про ОСББ: що змінилося
Зберегти
Вигляд
Три роки тому в Україні набув чинності закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Це дало потужний старт розвитку ОСББ — їх кількість за три роки зросла у два з половиною рази і зараз сягає 29 тисяч. Попри це легкого життя тим, хто створив об’єднання очікувати не варто: ринку управителів, які мають прийти на заміну ЖЕКам досі немає, натомість є складнощі з надава

Три роки тому в Україні набув чинності закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Це дало потужний старт розвитку ОСББ — їхня кількість за три роки зросла у два з половиною рази і зараз сягає 29 тисяч. Попри це легкого життя тим, хто створив об’єднання очікувати не варто: ринку управителів, які мають прийти на заміну ЖЕКам досі немає, натомість є складнощі з надавачами послуг. Мешканці новобудов часто стикаються з проблемою псевдо-ОСББ, які створюють самі забудовники, щоб заробляти не тільки на продажі квадратних метрів, але й на обслуговуванні.

Про те, що змінилося за три роки після ухвалення закону та як закрити білі плями законодавства о 21:10 у програмі «Реформа» говоримо з начальницею управління житлової політики Мінрегіонбуду Світланою Старцевою. З координаторкою житлово-комунальних програм громадської мережі «ОПОРА» Тетяною Бойко та головою ОСББ у місті Бровари Андрієм Сауком говоримо про типові проблеми, з якими мають справу співвласники багатоквартирних будинків та чи готова держава допомагати у їх вирішенні.

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: 

«Громадське.Схід»«Громадське.Крим»«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Пов`язані новини
Війна
11 листопада 2018
Громадське просить вибачення за некоректне зображення анексованого Криму на мапі Європи
У матеріалі Громадського «100 років Першій світовій: уже тоді Донбас був стратегічно важливим об'єктом», від 11 листопада, була опублікована мапа «Карта Європи, 2018 рік», де анексований півострів Крим було зображено некоректно. На мапі зображення було заштриховано, утім в кольорах Російської Федерації. Попри те, що Крим замальовано штрихами, що мало означати, що територія анексована Росією, це створювало враження, ніби півострів є частиною РФ. Редакція одразу ж виправила помилку і визначить санкції щодо автора матеріалу.Громадське дякує читачам, що своєчасно звернули увагу. З початку російської агресії Громадське системно присвячує максимальну увагу незаконній окупації Криму. У нашій редакції працюють вимушені переселенці з Криму, понад три роки виходить щотижнева програма «Громадське.Крим», ми також регулярно готуємо репортажі і фільми про долі політв’язнів у Криму — подібні помилки є неприпустимими для нашої редакції.
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти