ENRU

Цензура соцмереж поставила Україну в ряд з тоталітарними державами — дослідниця кібервоєн

Блокування соціальних мереж у рамках введення санкцій проти Росії може зашкодити іміджу України та поставити її в один ряд з тоталітарними державами.

Про це Громадському розповіла дослідниця кібервоєн та медіа з Університету Західного Онтаріо Світлана Матвієнко.

«Це дія, яка більше зашкодить іміджу України. Бо тепер, окрім корупції, ми маємо і цензуру соціальних медіа. Сама ідея цензури соціальних медіа сприймається чи не так само погано, як високий рівень корупції. І список країн і урядів, які цензурували медіа, надзвичайно промовистий. Якщо подивитись, то там і Казахстан, і Сирія, і Туреччина тощо. Тобто це такі тоталітарні країни, до яких тепер належить і Україна», — сказала вона.

Також, на її думку, механізм блокування не буде працювати, а користувачі будуть і надалі приходити на заборонені сайти.

«Певна частина користувачів від цього відійде, але мені здається, що  більш важливим, розумним і стратегічним ходом було би переглянути політику, інформаційну архітектуру, алгоритми та інші речі, які складають ці системи. Щоб зрозуміти, хто і як заробляє гроші на цьому, як саме відбувається маніпуляція», — зазначила вона.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від року до 3 рік. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram