Життя

США ЗСЕРЕДИНИ: Танці, співи й політика в церкві Мартіна Лютера Кінга

12 листопада, 2017 14:33
Життя/США ЗСЕРЕДИНИ: Танці, співи й політика в церкві Мартіна Лютера Кінга
Зберегти
Вигляд
Співи, танці, політичні промови за скасування смертної кари в США — так виглядає звичайна недільна служба в одній із найважливіших церков Америки. Тут, в Атланті, правив службу Мартін Лютер Кінг — ікона руху за громадянські права, Нобелівський лауреат. Тут служив і його батько, а за шість років після вбивства Кінга, застрелили його матір. Другий відеоблог Наталки Гуменюк зі CША.

Недільна служба присвячена «Дню чоловіка», тому співає чоловічий хор. На екрані — кадри з мусульманами та євреями, що також моляться, а також світлини з ЛГБТ-подружжям. 

Замість проповіді — політична промова. Виступає керівник ініціативи «За справедливе правосуддя» Брайян Стівенсон. Лунають заклики до скасування смертної кари. Юрист, випускник Гарварда пояснює несправедливість американської системи правосуддя й каже про соціальну нерівність, яка, на його думку, є головною причиною того, що за ґратами так багато темношкірих. Він нарікає, що США — пост-геноцидне суспільство, де тема злочинів проти афро-американців і досі не проговорена.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ США ЗСЕРЕДИНИ: Чиказький експеримент або психологічна підготовка для безробітних


Під час освітньо-ознайомчої подорожі до США для європейських лідерів, кореспондентка Громадського Наталка Гуменюк відвідує в’язницю, суд, міграційний центр, патрулює з поліцією нічний Чикаго, зустрічається з місцевими політиками, дізнається про найскладніші проблеми американського суспільства й про те, як їх намагаються подолати.

Пов`язані новини