У навчальному році 2016-2017 рр. усі підручники для школярів будуть безкоштовними. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає «Укрінформ».

За її словами, це відбудеться за рахунок пропорційного фінансування із державного та місцевого бюджетів.

«Так, підручники будуть безкоштовними. Ви знаєте, що під час фінансово-економічної кризи, яка відбулася після Революції Гідності у нас був один рік, коли було фінансування підручників 50:50. Зараз ми цю другу половину дофінансовуємо через місцеві бюджети. І цього навчального року діти знову отримають безкоштовні підручники», — сказала Гриневич.

Також вона повідомила, що підручники будуть змінюватися, оскільки змінюються зміст і стандарти освіти. «І вже з 1 вересня діти в початковій школі навчатимуться по оновлених програмах», — запевнила міністр.

Гриневич пояснила, що оновлення полягатиме у тому, що школярів «розвантажуватимуть» від зайвого, непотрібного теоретичного змісту, який «переобтяжує дитину і не відповідає її віковим особливостям».

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки України частково змінило правила вступу до вищих навчальних закладів у 2016 році. 

Поділитись: