Центральне розвідувальне управління США планує більше інвестувати у збір інформації про «складні країни».

Центральне розвідувальне управління США планує більше інвестувати у збір інформації про «складні країни».

Про це заявила директорка ЦРУ Джина Гаспел під час першого публічного виступу, передає NBC News.

«Під час мого перебування на посаді ЦРУ буде більше інвестувати у збір інформації щодо найважчих питань», — сказала Гаспел.

Як уточнив телеканал, таке формулювання використовують, коли йдеться про розвідку щодо Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

На прохання розповісти про ворогів Америки, Хаспел розповіла про «зловмисну діяльність Ірану для просування своїх геополітичних інтересів», торговельну війну з Китаєм та ядерну зброю Північній Кореї й нічого не сказала про Росію.

Гаспел зазначила, що останніми роками «зусилля США у боротьбі з важкими проблемами у розвідці затьмарювалися боротьбою з тероризмом».

Вона також розповіла про плани збільшити кількість розвідників США за кордоном й наголосила на необхідності вивчення агентами іноземних мов.

Нагадаємо, у травні Сенат США затвердив Джину Гаспел на посаді директорки ЦРУ.  Вона стала першою жінкою, що очолила головну спецслужбу США.

За плечима Гаспел 33-річний досвід роботи у відомстві. Зокрема Гаспел працювала агентом під прикриттям у Росії та країнах Центральної Азії в 1990-тих роках, а на початку 2000-них очолювала секретну в'язницю у Таїланді, де утримували підозрюваних у тероризмі.

Раніше повідомлялось, що Джина Гаспел може відмовитися від головування відомством, через стурбованість низки чиновників Білого дому у зв’язку з участю Гаспел у програмі допитів ЦРУ, яка включала методи, що можуть трактуватися як тортури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шпигунство в Росії та тортури: хто така кандидатка на пост глави ЦРУ Джина Гаспел

Поділитись: