Тупицький хотів визнати протиправною перевірку своєї декларації за 2020 рік. Суд вирішив інакше

Очільник Конституційного Суду України Олександр Тупицький просив визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо проведення повної перевірки його декларації за 2020 рік. Однак суд його не підтримав.

Про це повідомили в Окружному адмінсуді Києва.

Тупицький також просив утриматись від проведення перевірки його декларації до визначення НАЗК порядку здійснення такої перевірки за погодженням зі зборами суддів Конституційного Суду.

В ОАСК зазначають, що справа розглядалась в порядку загального позовного провадження. Після звершення її розгляду суд постановив, що Тупицький не надав обґрунтованих підстав, які могли б поставити під сумнів початок проведення повної перевірки його декларації.

Зокрема, відповідно до положень закону «Про запобігання корупції», порядок здійснення повної перевірки декларації визначається НАЗК за погодженням відповідно Вищої ради правосуддя або зборів суддів КСУ. При цьому, якщо погодження немає, перевірка здійснюється у загальному порядку.

Таким чином суд відмовив Тупицькому у задоволенні його вимог.

Це вже не вперше Тупицький звертається до ОАСКу. Раніше він та суддя Олександр Касмінін подали позов про оскарження рішення про оголошення конкурсу на «вакантні посади» у КСУ.

Президент Володимир Зеленський у березні 2021-го скасував укази президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

За законом, президент не має повноважень звільняти суддів КСУ — це можуть зробити лише самі судді цього суду. Тупицький і Касмінін вирішили оскаржити указ Зеленського у Верховному Суді. У липні Верховний Суд визнав протиправним і скасував цей указ Зеленського. Тоді в Офісі президента заявили, що оскаржуватимуть рішення.

Фактично рішення Верховного Суду означає, що вакантних місць у КСУ немає. Тобто Зеленський призначив двох нових суддів на місця, яких не існує.