За словами міністра юстиції Туреччини, рішення про скасування заходів для турецьких громадян у Німеччині є відображенням зіпсованих відносин між двома країнами, що є членами НАТО.

Турецький уряд звинуватив Німеччину в допомозі його ворогам через те, що у двох німецьких містах були скасовані мітинги громадян Туреччини. Про це повідомляє Reuters.

За словами міністра юстиції Туреччини Бекіра Боздага, який анонсував мітинг у місті Гаггенау на південному заході Німеччини, рішення про скасування заходів є відображенням зіпсованих відносин між двома країнами, що є членами НАТО.

«Нехай подивляться на свою історію. Ми бачимо, що старі хвороби спалахують», — зазначив Боздаг у промові, присвяченій просякненню Берліна шовіністичними настроями.

Берлін у свою чергу відповів, що не має відношення до рішень про скасування мітингів, що прийняли органи самоврядування міст. Зазначається, що до цього вдались з міркувань безпеки, і міністр зовнішніх справ Німеччини робив усе можливе для підтримки діалогу.

Мітинг у Гаггенау мав стати одним із кроків для гуртування близько 1,5 млн турецьких громадян в Німеччині з метою голосування на квітневому референдумі за розширення повноважень президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.  

Ердоган звинувачував Західну Європу у неспроможності засудити спробу військового перевороту у липні 2016 року. Західноєвропейські країни виражали занепокоєння через застосування ним сурових заходів щодо журналістів, працівників науки, судової сфери та інших, кого пов’язали з переворотом.

Місто Кельн також заблокувало захід, на якому міністр економіки Туреччини Нігат Зейбекі мав виступити з промовою. Той заявив, що все ще планує потрапити до Німеччини.

«Ми кажемо, що перемога належить богу. Я буду ходити від кафе до кафе, від дому до дому. Не слід хвилюватися, ми все ще зустрінемось із нашими громадянами в Німеччині», — сказав Зейбекі.

Влада Гаггенау евакуювала ратушу через повідомлення про загрозу її мінування. Мер міста Міхаель Пфайфер сказав, що це може бути пов’язане зі скасуванням мітингу турецьких громадян.

Як повідомляє Radio free Europe, міністр закордонних справ Туреччини Мевлуд Кавусоглу пов’язав скасування мітингів зі спробами певних сил у німецькому уряді запобігти агітації за розширення повноважень президента Туреччини.

Раніше повідомлялося, що Референдум про розширення повноважень президента Туреччини відбудеться 16 квітня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: