Євросоюз готовий надати додаткову підтримку Туреччині з біженцями, якщо вона перестане використовувати мігрантів для шантажу.

Про це заявив комісар з питань бюджету ЄС Йоганнес Ган, пише Die Welt.

Він каже, що в ЄС очікують на закінчення політики шантажу Туреччини, яка відправляє тисячі мігрантів у напрямку кордонів країн-членів ЄС. Лише після цього Брюссель буде готовий надати фінансову допомогу для підтримки біженців у Туреччині.

Водночас єврокомісар зазначив, що допомога буде «значно меншою, ніж та, що надавалася за останні чотири роки». Він пояснив це тим, що за ці роки в Туреччині вже побудували багато соціальних об’єктів для біженців й вони не потребують нового фінансування.

«ЄС прагне збалансованого фінансування, яке враховує інші важливі країни, такі як Ліван та Йорданія. Обидві країни приймають значно більше біженців з розрахунку на кількість їхнього населення, ніж Туреччина», — додав Ган.

Варто зазначити, що на зменшенні фінансування наполягають Франція та Австрія. Інші країни ЄС наполягають на задоволенні вимог турецького президента. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель та прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан чинять тиск за лаштунками на своїх партнерів, щоб допомогти Туреччині якомога щедріше та показати кожній країні солідарність європейців.

Нагадаємо, наприкінці лютого Туреччина оголосила, що більше не перешкоджатиме потоку мігрантів, які хочуть потрапити до Європи. 29 лютого турецька влада заявила, що за два дні пропустила в ЄС 76 тисяч мігрантів. У Греції інформацію про таку кількість мігрантів заперечили.

Рішення пропускати мігрантів Туреччина ухвалила після того, як 27 лютого в сирійському Ідлібі армія Башара Асада убили кілька десятків турецьких солдатів. Після цього ситуація в регіоні значно загострилася.

Поділитись: