Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Збройні сили країни перебувають на останній стадії підготовки нової військової операції в Сирії.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Збройні сили країни перебувають на останній стадії підготовки нової військової операції в Сирії.

Про це глава держави повідомив під час візиту до міста Трабзон, передає Anadolu.

За словами Ердогана, Туреччина забезпечила «стабільність» в тих сирійських регіонах, де пройшли військові операції «Щит Євфрату» та «Оливкова гілка».

«З божою поміччю в найближчому майбутньому ми звільнимо й нові території, забезпечивши на них безпеку», — сказав він.

Також Ердоган розповів, що з території Туреччини до звільнених сирійських регіонів вже повернулися близько 250 тисяч людей.

Туреччина розпочала військову операцію «Щит Євфрату» на півночі Сирії у серпні 2016 року. Ердоган заявив, що ця операція спрямована проти «Ісламської держави» та «терористичних груп сирійських курдів, які загрожують Туреччині».

У кінці березня 2017 року Туреччина оголосила про кінець операції «Щит Євфрату».

«Оливкова гілка» — військова операція збройних сил Туреччини та протурецьких збройних формувань сирійської опозиції на півночі Сирії. Офіційно операція розпочалася 20 січня 2018 року. Метою є витіснення курдів із західної частини сирійського Курдистану. 

18 березня Туреччина заявила про взяття під контроль центру сирійського міста Афрін, яке було центром анклаву, що контролювався курдами.

Нагадаємо, Ердоган закликав турків продавати долари через падіння національної валюти.

Також він закликав владу США переглянути ставлення до Туреччини, пригрозивши у протилежному випадку почати пошук нових союзників.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile