Життя

Туреччина офіційно звернулась до США щодо екстрадиції проповідника Гюлена

Життя/Туреччина офіційно звернулась до США щодо екстрадиції проповідника Гюлена
Зберегти
Вигляд

Туреччина офіційно звернулась до США із запитом про екстрадицію проповідника Фетуллаха Гюлена, якого влада країни звинувачує у причетності до організації спроби державного перевороту.

Про це повідомив премʼєр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, передає CNN.

«Ми направили чотири файли з доказами провини Гюлена до США з проханням про екстрадицію «лідера терористів», – повідомив голова турецького уряду.

«Хіба ви просили доказів для терористів після 11 вересня (теракт у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року – ред.)», – цитує CNN відповідь турецького прем’єра, на питання щодо надання доказів причетності Гюлена до заколоту.

У зв'язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називаютьможливим лідером спроби військового перевороту.

У свою чергу, Гюлен засудив спробу збройного перевороту в Туреччині і відкинув звинувачення у своїй причетності до його організації.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

Пов`язані новини