Війна

Туреччина завдала удару по позиціях сирійських курдів та ісламістів

Війна/Туреччина завдала удару по позиціях сирійських курдів та ісламістів
Зберегти
Вигляд

За останню добу турецькі військові вразили десятки позицій «Ісламської держави» та курдської міліції YPG у Сирії. Про це заявило турецьке військове командування, повідомляє Reuters.

Під прикриттям сил спеціального призначення, танків та авіації також б’ються повстанці під прапором «Вільної сирійської армії». Вони перетнули північну Сирію і зайняли місто Джераблус на кордоні, не зустрівши опору з боку сил «Ісламської держави».

Останні маневри операції «Щит Євфрата» знищили 27 позицій «Ісламської держави» і 19 — курдської міліції YPG, позбавивши обидві групи можливості маневрувати.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі сили просуватимуться до міста аль-Баб, утримуваного «Ісламською державою». Він підкреслив, що Анкара має намір зачистити тамтешніх бойовиків, а також сирійських курдських бійців із прикордонної території країни.

Ердоган також повідомив, що Туреччина буде робити все необхідне зі своїми партнерами по коаліції для взяття сирійської Ракки, але не співпрацюватиме з курдами.

Сирійський уряд заявив, що присутність турецьких військ на його території неприйнятна і кричуще порушує державний суверенітет.

Різниця у позиціях стосовно Сирії викликала напруження між союзниками НАТО, США і Туреччиною. Вашингтон підтримує курдських бійців YPG, вбачаючи у них доброго партнера по боротьбі з «Ісламською державою». Анкара побоюється, що успіхи YPG підбадьорить курдських сепаратистів у Туреччині.

Нагадаємо, що 20 жовтня жовтня Туреччина заявила про знищення 200 курдських бійців у Сирії, а також повідомила про готовність до бойових дій в Іраку.

Читайте також: Військова операція Туреччини в Сирії направлена проти курдів — оглядач. 

Пов`язані новини