Військові Туреччини перетнули турецько-сирійський кордон, аби розпочати військову операцію проти курдів на півночі Сирії.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на турецьке джерело, яке побажало залишитись анонімним.

За словами співрозмовника, передова група військових увійшла в Сирію біля міст Таль-Абьяд та Рас-ель-Айн, аби підготувати більш масштабний наступ.

Раніше парламент Туреччини дав дозвіл турецькій армії на проведення операції на півночі Сирії.

Нещодавно турецька влада оголосила про нову військову операцію на півночі Сирії, яка направлена проти курдських сил. Останніми днями турецька армія перекидає у прикордонні райони війська та техніку. Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Поділитись: