Світ

«Турецький потік» добудують із запізненням на щонайменше рік — «Інтерфакс»

«Interfax Energy»
Світ/«Турецький потік» добудують із запізненням на щонайменше рік — «Інтерфакс»
Зберегти
Вигляд
Через затримку у будівництві газопроводів на континентальній частині Європи, «Турецький потік», яким російський Газпром планує постачати свій газ до Південної Європи в обхід України, завершають будувати щонайменше на рік пізніше, ніж очікувалось — у 2020 році.

Про це повідомляє «Interfax Energy».

Так, за підрахунками видання, газопроводи, що сполучають «турецький потік» з країнами Південної Європи, добудують не пізніше 2021 року, в той час, як друга нитка морської частини «Турецького потоку» буде готова у 2019 році.

Це означає, що Росія буде продовжувати використовувати газотранспортну систему України і після завершення контракту на транзит газу у 2019 році.

Загальна пропускна здатність другої гілки «Турецького потоку» складає 15,75 мільярдів кубометрів газу на рік. 3,5 мільярда кубометрів постачатимуть для потреб Болгарії, 2,5 мільярда кубометрів — Сербії та 6 мільярдів кубометрів — Угорщини. Решту газу планують продавати Словаччині та Австрії. Таким чином, Росія планує відмовитися від потужностей української ГТС.

Раніше повідомлялось, що «Турецький потік» планують продовжити до Словаччини.

Першу гілку «Турецького потоку», якою постачатимуть газ до Туреччини, запустили 19 листопада.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини