Туреччина зберігатиме військову присутність в Іраку доти, доки з країни походить терористична загроза, заявив турецький віце-прем'єр-міністр Нуреттін Джаніклі.

Туреччина зберігатиме військову присутність в Іраку доти, доки з країни надходитиме терористична загроза.

Про це заявив турецький віце-прем'єр-міністр Нуреттін Джаніклі, повідомляє Reuters. 

Зауважується, що Ірак давно вимагав виведення турецьких військ з бази Башика неподалік Мосула на півночі країни. Зокрема, це питання 7 січня обговорювали глави іракського та турецького урядів на переговорах у Багдаді.

Після цього іракські ЗМІ повідомили, що Туреччина погодилася вивести війська з бази на півночі Іраку. 

Однак пізніше глава турецького уряду Біналі Йилдирим не підтвердив цього. Натомість він розказав про значний прогрес у боротьбі проти угруповання «Ісламська держава», додавши, що питання присутності турецьких військових буде врегульовано «якось по-дружньому».

«Військова база Башика існує для запобігання терористичної загрози, і це наше право — вжити відповідні заходи з цього приводу. Якщо терористичної загрози не стане, у цьому не буде потреби», — заявив турецький віце-прем'єр Джаніклі.

Нагадаємо, 4 грудня 2015 року турецькі війська увійшли в Ірак і облаштували військовий табір в районі міста Башика неподалік Мосула, що влада країни розцінила як військове вторгнення.

У турецькому керівництві заявляли, що турецькі військові знаходяться в цьому таборі для захисту Туреччини від тероризму та тренування місцевих бійців для боротьби з терористами.

Поділитись: