Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає «дійсно небезпечним» кримінальне переслідування п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це Туск заявив на прес-конференції у Загребі, Хорватія, передає «Радіо Свобода».

«Моє перше враження, що це щось дійсно небезпечне. Я сподіваюсь, що Україна залишатиметься країною, в якій правоохоронні та судові органи поважають верховенство права, і в якій немає місця для політично вмотивованих переслідувань», — сказав він.

Голова Євроради наголосив, що будь-яка спроба залякування лідерів опозиції буде «предметом занепокоєння» у Європі.

«Завжди, коли влада або люди у владі використовують правосуддя проти політичних опонентів, це у будь-якому вигляді, чи у середньо, чи у довгостроковій перспективі, стане трагедією не лише для жертв переслідування, а й для всієї країни»», — резюмував Туск.

Нагадаємо, 18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Адвокат Порошенка заявив, що ця підозра — провокація проти генпрокурора Руслана Рябошапки.

Зазначимо, що ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів Вищої ради правосуддя поза правилами та процедурою. 

10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП: якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.

Так, Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою заступника голови адміністарції президента часів Януковича Андрія Портнова.

Поділитись: