Підозра Петру Порошенку від Держбюро розслідувань є провокацією против генпрокурора Руслана Рябошапки, вважає адвокат Порошенка Ігор Головань.

Авторами цієї провокації захисник назвав очільника ДБР Романа Трубу та Андрія Портнова, заступника голови адміністрації президента часів Януковича.

Головань нагадав, що найближчим часом Рада розгляне законопроект про перезавантаження ДБР і Труба піде з посади.

«На мою думку, це великою мірою провокація, яку Портнов і Труба зараз організовують проти генпрокурора, оскільки, наскільки ми розуміємо і бачимо навіть з коментарів сьогоднішніх генпрокурора, він серйозно сприймати творчість Портнова і Труби не готовий», — сказав адвокат в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Він зазначив, що Труба і Портнов розповсюдили цю інформацію у ЗМІ, але «не дали ніякого фактажу».

«Це поведінка людей, які вже зовсім збанкрутіли, я маю на увазі Трубу і його підлеглих у ДБР, і абсолютно вже розгублені», — резюмував Головань.

Коментар самого Рябошапки.

18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Зазначимо, що ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів Вищої ради правосуддя поза правилами та процедурою. 

10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП: якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.

Так, Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою Портнова.

Поділитись: