Дональд Туск передав повноваження президента Європейської Ради колишньому прем’єр-міністру Бельгії Шарлю Мішелю.

Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.

«Я дуже пишаюся, що впродовж останніх п’яти років я мав честь служити Європі. Не служити абстрактній ідеї, але людям, державам і їхнім спільним інтересам. Європа є найкращим місцем на Землі. Принаймні до того часу, поки вона залишається континентом свободи і верховенства права», — сказав Туск.

Своєю чергою Мішель заявив, що Туск продемонстрував рішуче лідерство, коли зіткнувся з багатьма викликами впродовж останніх п`яти років.

Він подякував Туску за те, що той був «справжнім борцем за Європу».

«Ваша пристрасть до Європи була рушійною силою, і ваші здібності у працездатності також вражаючі», — наголосив Мішель.

При цьому Мішель пообіцяв на посаді президента Європейської Ради використати усю особисту енергію, щоби скоротити бюрократію, і закликав усіх працювати заради цієї мети.

Нагадаємо, Дональд Туск був главою Європейської ради — керівного органу ЄС, який складається з керівників його держав-членів — з 2014 по 2019 рік. До цього він був прем’єр-міністром Польщі з 2007 по 2014 рік — найдовше в історії країни після повалення комуністичного режиму.

2 липня наступником Туска було обрано чинного виконувача обов’язків прем’єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля. Він заступить на посаду глави Європейської ради з 1 грудня.

Поділитись: