Творець антивірусу McAfee покінчив з життям самогубством в іспанській в’язниці. Його збиралися екстрадувати у США

Розробник антивірусу McAfee технологічний бізнесмен Джон Макафі
Розробник антивірусу McAfee технологічний бізнесмен Джон МакафіJohn McAfree / Twitter

Розробник антивірусу McAfee — 75—річний технологічний бізнесмен Джон Макафі — покінчив з життям самогубством, повісившись у в’язниці у Барселоні. Там він перебував, очікуючи на екстрадицію до США, де його підозрювали у несплаті податків.

Про це повідомив адвокат Макафі, передає Reuters.

Зазначається, що бізнесмена знайшли мертвим у свої тюремній камері після того, як Високий суд Іспанії дозволив його екстрадицію до Сполучених Штатів.

Як пише El País з посиланням на джерела у поліції, співробітники в'язниці знайшли його повішеним у камері. Медики намагалися реанімувати чоловіка, але безрезультатно. Бізнесмен провів у каталонській в'язниці загалом вісім місяців.

Затримання Макафі

Його арештували у жовтні 2020 року в Барселоні за звинуваченнями в ухилянні від сплати податків у США. Американська прокуратура домагалася його екстрадиції. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави.

Як стверджувало обвинувачення, Макафі взагалі не платив податки з 2014 по 2018 рік, хоча за цей час надавав платні консультації, вкладав у криптовалюту й продав права на написання своєї біографії — а отже, має незадекларований дохід.

Паралельно Комісія США з цінних паперів заявила, що Макафі заробив понад 23 мільйони доларів, «скориставшись своєю славою» і залучивши кошти до семи угод із продажу криптовалюти, які, як стверджує регулятор, були «фактично нічого не варті».

Хто такий Джон Макафі?

BBC називає Джона Макафі «контроверсійним персонажем» світового ІТ-бізнесу. Заснована ним у 1980-х роках компанія створила перше комерційне антивірусне програмне забезпечення — McAfee VirusScan. На продажі цієї програми компанія Макафі заробила мільйони.

Але поза тим бізнесмен був відомий як прихильник лібертаріанства (ця ідеологія головно обстоює те, що у державі немає потреби, бо вона обмежує свободу людини). Макафі навіть намагався балотуватися в президенти США від Лібертаріанської партії в 2016 і 2020 роках, але безрезультатно.

Макафі неодноразово публічно засуджував податки і називав їх злом, а у 2019 році написав у Twitter, що не подавав податкову звітність протягом останніх восьми років, бо «оподаткування є незаконним».

У 2012 році Макафі втрапив у скандал, пов’язаний зі смертю бізнесмена Ґреґорі Фола в Белізі. Макафі був сусідом Фола, коли той помер, і тамтешня поліція назвала його «зацікавленою особою» у справі. Сам Макафі це заперечував, а після смерті Фола виїхав із Белізу.


Куди звертатися, якщо в мене думки про самогубство?

  • В Україні у будні з 12:00 до 20:00 працює безкоштовна дитяча гаряча лінія: 0 800 500 225 (з мобільного чи стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
  • У Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів: 044 456 17 02 або 044 456 17 25.
  • За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.
  • В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.