Twitter-сторінка посла Китаю у Великій Британії лайкнула пост інтимного характеру і ще один пост із критикою Комуністичної партії КНР. Після того, як про це стало відомо, Пекін звернувся до соцмережі, заявивши про злам сторінки «антикитайськими елементами».

Відверті пости помітили користувачі соцмережі в середу, 9 вересня. З’ясувалося, що офіційний Twitter-акаунт китайського посла Лю Сяоміня вподобав пост із відео мастурбації, а також ще один пост, де критикувалася владна Комуністична партія Китаю.

Встановити, коли саме з офіційної сторінки посла поставили «лайки» цим постам, уже неможливо — їх швидко прибрали. Акаунт Сяоміня є верифікованим, позначений як сторінка представника влади Китаю і має понад 85 тисяч підписників.

Після галасу у Twitter офіційну заяву виклало посольство Пекіна у Великій Британії. Там заявили про злам акаунту з боку «певних антикитайських елементів» з метою «введення громадськості в оману».

«Посольство повідомило про інцидент до Twitter і закликало соцмережу провести ретельне розслідування і серйозно поставитися до цього питання. Посольство залишає за собою право вдатися до подальших дій і сподівається, що громадськість не віритиме в чутки і не поширюватиме їх», — йдеться у заяві.

Twitter поки офіційно не прокоментував інцидент. Соцмережа (як і низка інших популярних сайтів, як-от Facebook чи Google) на території Китаю заборонена, але китайські дипломати і чиновники активно використовують її для просування інтересів Пекіна за кордоном.

Наприкінці 2019 року BBC нарахувало щонайменше 55 Twitter-акаунтів, які велися від імені дипломатів, посольств і консульств КНР. Сторінки ведуться неформально, подекуди з використанням емодзі та сленгових скорочень англійською.

Поділитись: