Під час сутичок з ізраїльськими силами на кордоні з Ізраїлем поблизу Сектора Гази дев’ятеро палестинців були вбиті, десятки інших поранені.

Під час сутичок з ізраїльськими силами на кордоні з Ізраїлем поблизу Сектора Гази дев’ятеро палестинців були вбиті, десятки інших поранені.

Про це повідомляють Al Jazeera та BBC.

За різною інформацією, від 350 до 370 палестинців дістали поранення після того, як ізраїльські військові відкрили вогонь з вогнепальної зброї та застосували сльозогінний газ, аби відігнати їх від укріпленого паркану.

Ізраїльські збройні сили повідомляють про понад 17 тисяч людей, які зібралися уздовж кордону на демонстрацію присвячену 42-ій річниці Дня Землі. Протестувальники розбили п’ять таборів уздовж кордону.

У цей день вшановують пам’ять шести палестинців, убитих під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році ізраїльськими військовими.

Водночас, ізраїльські військові заявляють про «безпорядки» у шести місцях та стверджують, що «стріляли проти головних провокаторів», повідомляє ВВС.

30 березня сили Ізраїлю стягнули до кордону з Сектором Гази додаткові сили, зокрема підрозділ снайперів.

Ізраїль також попередив керівництво палестинського руху, що 300-метрова смуга на території Сектора Гази уздовж прикордонного паркану є забороненою військовою зоною, реакцією на проникнення в яку буде відкриття вогню на ураження.

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

Раніше повідомлялося, що армія Ізраїлю вбила палестинця у Секторі Гази за години до масового протесту на кордоні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile