У 2017 році за підтримки Держкіно завершено виробництво 47 фільмів, з них 17 повнометражних ігрових. Загалом на виробництво фільмів з бюджету виділили 488 600 гривень.

У 2017 році за підтримки Держкіно завершено виробництво 47 фільмів, з них 17 повнометражних ігрових. Загалом на виробництво фільмів з бюджету виділили 488 600 мільйонів гривень.

Про це заявив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Лідерами касових зборів стали «Кіборги», які зібрали у прокаті 22 685 322 гривні. Наполовину фільм профінансувала держава, «Кіборги» встановили рекорд за касовими зборами українського кіно, їх подивилися понад 310 тисяч глядачів. Друге місце у «Сторожової застави» — майже 19 мільйонів гривень (18 929 964), на третьому «Червоний» — 3 049 324 гривень.

Протягом 2017 року Держкіно заборонило демонстрацію на території України 66 фільмів (серед них і серіали). Серед причин – виробництво фільмів після 2014 року фізичними та юридичними особами Російської Федерації, участь у виробництві осіб, які становлять загрозу національній безпеці України.

У 2017 році Держкіно підтримало прем'єрні покази та вихід в прокат 13 фільмів, серед них – створені без підтримки Держкіно – «Jamala.UA», «Час хризантем», «Воїни духу» і «Рівень чорного». Найбільше фінансової підтримки отримав фестиваль «Молодість» — понад 1 мільйон гривень.

За минулий рік Держкіно провело один конкурсний відбір, було подано 289 проектів, за результатами відбору в програму виробництва включено 78 фільмів. «Це рекордні для нас цифри. Ми мали проблему – встигнути прочитати та оцінити проекти в ті терміни, які було встановлено, адже ніхто не очікував, що буде така кількість проектів фільмів», — зазначив Іллєнко.

За 2017 рік Держкіно профінансувало 62 компанії – 20 з них отримали фінансування від держави вперше. Найбільше коштів Держкіно видалило компанії «Ganza Film» — понад 36 мільйонів гривень.

«Важливо зберігати тенденцію, яка є сьогодні у держави до підтримки української культури та українського кіно», — зазначив Пилип Іллєнко.

У 2018 за підтримки Держкіно вийшов документальний повнометражний фільм «Міф» про співака Василя Сліпака, який загинув на сході України під час виконання бойового завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Міф» про Василя Сліпака: інтерв'ю з режисером фільму

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile