У 2020-му держава закупила 385 апаратів штучної вентиляції легенів: аналітики показали, які області їх отримали

З початку 2020 року державні структури закупили через систему державних закупівель Prozorro 385 апаратів штучної вентиляції легенів на понад 286 млн грн.

Це підрахували аналітики Dozorro — проєкту організації Transparency International Ukraine.

Там зазанчили, що найбільше ШВЛ через Prozorro придбали в Дніпропетровській (79), Київській (71), Херсонській (33) та Львівській (31) областях. Найменше — у Рівненській, Івано-Франківській та Запорізькій областях. Там закупили по 1 апарату.

Dozorro

Аналітики також зазначають, що такі апарати бувають різних типів, відтак і різняться в ціні. Коштувати вони можуть від 25 тис. грн до майже 1 млн. Найдешевші — ті, якими обладнують машини швидкої допомоги. Найдорожчі — стаціонарні апарати з інтелектуальним керуванням.

Окрім держави апарати ШВЛ закупляють і передають лікарням також за приватні гроші. Водночас в Україні немає немає достатньої кількості власних ШВЛ, тож їх доставляють з-за кордону.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, у 240 лікарнях, які визначені для прийому пацієнтів з коронавірусом, є 1882 апарати штучної вентиляції легенів. Тиждень тому в МОЗ озвучили, що всього в країні є близько 4000 ШВЛ.

Апарати штучної вентиляції легенів відіграють важливу роль у порятунку пацієнтів з важкою формою пневмонії, яку викликає коронавірус.

Зазначимо, в державному концерні Укроборонпром розглядають можливість перезапуску виробництва апаратів штучної вентиляції легень на київському заводі «Буревісник».

Раніше державний концерн «Укроборонпром» відновив частково знищену конструкторську документацію апаратів штучної вентиляції легенів БРІЗ-Т і готовий був передати копії приватним виробникам, які можуть швидко налагодити виробництво приладів. Йдеться про документацію на невійськову продукцію медичного призначення.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 31 березня в Україні зафіксували 549 випадків зараження коронавірусом. Відомо про 13 смертей, пов'язаних з коронавірусом, та 8 пацієнтів, які успішно одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу editor.hromadske@gmail.com з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.