У 2024 році знову буде НМТ: чотири предмети за день і нова обов'язкова дисципліна
Міністерство освіти і науки представило те, як наступного року відбуватимуться вступні випробування. У 2024 році знову повернуться до формату національного мультипредметного тесту (НМТ), який охоплюватиме чотири предмети: три обов'язкові та один — на вибір.
Про це повідомив очільник МОН Оксен Лісовий.
Міністр пояснив, що в умовах війни НМТ є найоптимальнішим варіантом вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування.
Тестування відбуватиметься протягом одного дня з перервою. Спершу вступники мають пройти завдання з двох предметів по 60 хвилин, потім їм дається перерва — і знову два предмети по 60 хвилин. Тривалість перерви уточнять згодом.
«Це справді може бути важко. Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Непотрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека та рівні умови — наш пріоритет», — зазначає Лісовий.
У переліку обов’язкових предметів на НМТ будуть українська мова, математика, а також історія України. Важливо: у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI-XXI століть.
«Адже так, у країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням», — пише міністр.
Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла, що цьогоріч також розширюють перелік предметів на вибір. Наприклад, з'явиться окремий тест з української літератури, повертається географія.
Відповідний законопроєкт уже перебуває на реєстрації у Верховній Раді. Але про формат НМТ повідомляють уже зараз, «щоб усі мали достатньо часу на підготовку».
МОН також поступово рухається до формування нової моделі державної підсумкової атестації (ДПА). У 2024 атестацію в 9 та 11 класах іще не проводитимуть, але Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотну ДПА у деяких 4-х класах.
- Поділитися: