Протягом 1 та 2 червня відбудеться світова акція на підтримку українського режисера, політв'язня Олега Сенцова — Save Oleg Sentsov.

Протягом 1 та 2 червня відбудеться світова акція на підтримку українського режисера, політв'язня Олега Сенцова — Save Oleg Sentsov.

Про це повідомляє спільнота Save Oleg Sentsov у Facebook.

Зазначається, що наразі до акції долучилися 42 іноземних міста, з яких 21 — столиці держави.

Акції на підтримку Сенцова відбудуться в Австралії, США, Німеччині, Грузії, Ізраїлі, Франції, Німеччині, Об’єднаних  Арабських Еміратах, Кувейті, Канаді, Португалії, Британії, Греції, Австрії, Чехії, Швеції, Швейцарії, Естонії, Литві, Латвії, Італії та Бельгії. 

У Росії пройдуть одиночні акції у Санкт-Петербурзі, Москві та Казані.

В Україні акцію підтримали 29 міст. Зокрема очікуються акції у Вінниці, Маріуполі, Краматорську, Одесі, Черкасах, Тернополі, Чернігові, Харкові, Хмельницькому, Львові, Луцьку, Києві, Дніпрі,  Житомирі, Острозі, Полтаві, Кривому Розі, Івано-Франківську, Кропивницькому, Прибірську, Чернівцях, Рівному, Сумах, Ужгороді, Бердянську, Херсоні, Миколаєві.

Зазначається, що учасники акції просять вжити невідкладних  заходів для збереження життя українського режисера Олега Сенцова, визнаного Amnesty International в’язнем сумління, а також зробити усе можливе для звільнення усіх громадян України, яких позбавили волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму.

Також організатори закликають більше міст долучитись до глобальної акції.

Нагадаємо, станом на 1 червня Олег Сенцов тримає голодування 19-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: