В компанії СКМ олігарха Ріната Ахметова заявляють, кінцевим бенефіціаром компанії ЕСУ, яка приватизувала «Укртелеком» в 2011-му був екс-глава Служби безпеки України часів Януковича, бізнесмен Валерій Хорошковський.

В компанії СКМ олігарха Ріната Ахметова заявляють, кінцевим бенефіциаром компанії ЕСУ, яка приватизувала «Укртелеком» в 2011-му був екс-глава Служби безпеки України часів Януковича, бізнесмен Валерій Хорошковський.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив директор з міжнародних зв'язків СКМ Джок Мендоза-Вілсон.

«У свідченнях Пітера Гольдшайдера як керуючого партнера групи EPIC і Роберта Шетлер-Джонса (займав пост заступника голови наглядової ради Group DF Дмитра Фірташа) вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше Raga) на момент приватизації, і саме він стояв за цією компанією. Дивно, що SCM Financial повинна була щось ще доводити при наявності таких зізнань з боку самої Raga», — сказав він.

Мендоза-Вілсон заявив, що вважає правильним, щоб саме Raga / EPIC давала арбітражу пояснення щодо обставин участі особи, яка на той момент обіймала посаду глави СБУ, у приватизації «Укртелекому». Він також заявив про неузгодженості у фінансовій стороні угоди.

«Ціна приватизації «Укртелекому» в 2011 році склала близько $ 1,3 мільярда. Свідки з боку Raga в арбітражі і Дениса Горбуненка в своїх останніх інтерв'ю стверджують, що $300 млн з цієї суми були зайняті EPIC і Хорошковським у Фірташа і його компанії Picabo. Питання: хто дав ще $1 млрд на приватизацію «Укртелекому»? Навряд чи хто-небудь повірить, що у EPIC і Пітера Гольдшайдера були вільні гроші в такому розмірі для приватизації активу в Україні», — підкреслив він.

За його словами, EPIC була австрійською сімейною консалтинговою та інвестиційною компанією з невеликими активами у сфері нерухомості і телекомунікацій в Східній Європі. Він також заявив, що йому складно повірити, ніби керуючий партнер EPIC Гольдшайдер зміг би залучити у західних інвесторів $ 1,3 млрд для купівлі «Укртелекому».

Водночас як повідомила раніше «ЛІГАБізнесІнформ» з посиланням на матеріали суду про зобов’язання СКМ доплатити $760 млн за покупку «Укртелеком» у кіпрської компанії Raga, під час перших переговорів щодо купівлі «Укртелекому» в 2012 році стало відомо, що Хорошковському належило приблизно 25% акцій оператора, а решта 75% — Дмитру Фірташу. Пізніше Хорошковський продав свої акції власнику Group DF — і Фірташ стовідсотковим власником пакета акцій «Укртелекому».  

Raga зі свого боку заявляє, що власником акцій, в тому числі і на момент переговорів з СКМ, був Денис Горбуненко. Він нібито купив компанію у Хорошковського. А Фірташ, за версією Raga, ніколи не був власником EPIC, він був кредитором цієї фірми. І тепер, відповідно, хоче повернути вкладені гроші.

Нагадаємо, кіпрський суд постановив заморозити активи українського олігарха Ріната Ахметова на 820,5 мільйонів доларів у справі «Укртелекому».

Компанія Ахметова оскаржила замороження $820 млн активів Кіпрським судом. Слухання у справі призначено на 27 лютого.

19 жовтня 2017-го суд вирішив повернути акції «Укртелекому» у державну власність

Валерій Хорошковський був головою Служби безпеки України з 11 березня 2010 року. 18 січня 2012 року Віктор Янукович звільнив Хорошковського з посади голови СБУ і призначив його міністром фінансів України. 22 лютого 2012 він був звільнений з посади міністра фінансів і призначений першим віце-прем'єр-міністром в уряді Миколи Азарова. 

Останні 5 років Хорошковський живе в Монако. 

Поділитись: