Господарський суд Києва задовольнив позов Фонду державного майна і повернув пакет акцій ПАТ «Укртелеком» у власність держави.

Господарський суд Києва задовольнив позов Фонду державного майна і вирішив повернути пакет акцій ПАТ «Укртелеком» у власність держави.

Відповідне рішення суд ухвалив 19 жовтня.

«Зобов’язано ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» списати з рахунку ТОВ «ЕСУ»  пакет акцій ПАТ «Укртелеком» та стягнути з ТОВ «ЕСУ» пеню у розмірі 2 171 169 000,00 грн., нараховану за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій», — ідеться у повідомленні суду.

У 2011 році 92,79% акцій держкомпанії були продані ТОВ «ЕСУ» — українській «дочці» австрійської компанії EPIC, яка, в свою чергу, належала п'яти фізичним особам-мешканцям Австрії.

Через два роки, 3 червня 2013 року, СКМ Ріната Ахметова купив ТОВ «ЕСУ» — компанію, яка володіє акціями «Укртелекому». Рішення поки не набуло чинності. 

ТОВ «ЕСУ» не згодне з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції «Укртелекому» в апеляційному суді. Враховуючи характер претензій Фонду державного майна та їх зв'язок з діями попередніх власників «Укртелекому», ТОВ «ЕСУ» вважає за необхідне досягнути розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов’язань.

Рішення суду першої інстанції не вплине на поточну роботу «Укртелеком».

«Комісія ФДМУ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов’язання, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 р до лютого 2017 р), і, в результаті якої не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання деяких з понад 50 приватизаційних зобов’язань», — повідомили Громадському в прес-службі «Укртелекому».

ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ у травні 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. Підставою для позову стало невиконання умов, передбачених договором купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком,» який був укладений між Фондом державного майна і ТОВ «ЕСУ», і Концепцією післяприватизаційного розвитку ВАТ «Укртелеком». 

У квітні цього року Печерський райсуд Києва вже накладав арешт на акції «Укртелекому» в рамках розслідування кримінальної справи щодо так званої телекомунікаційної мережі спецільного зв'язку. За умовами приватизації, компанія «ЄСУ» мала забезпечити її виділення з мережі «Укртелекому» і безоплатну передачу державі. Але врешті за поданням уряду Миколи Азарова ці роботи були профінансовані державою — слідчі генпрокуратури вважають це розтратою.

Арешт акцій по суті означав заборону на відчуження акцій компанії, в тому числі повернення їх у держвласніть. Однак влітку апеляційний суд Києва скасував рішення про арешт.
Відчуження акцій також мали право вимагати державні «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» — саме вони фінансували непрозору схему приватизації «Укртелекому», акції компанії знаходяться по суті у них в заставі по кредитах, термін сплати яких вже минув.

Однак цієї осені СКМ та банки досягли домовленостей щодо реструктуризації боргів.

Раніше повідомлялося, що Фонд держмайна перевірить 32 приватизованих підприємства

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile