У Бахмуті Донецької області поховали 36-річного українського активіста організації «Бахмут український» Артема Мирошниченка, який помер після жорстокого побиття.

Як повідомляє кореспондент hromadske, на панахиді були присутні близько 200 людей.

Артема Мирошниченка побили неподалік його дому 29 листопада. Родина та друзі чоловіка вважають, що конфлікт стався через україномовність Артема. Він перейшов на українську після початку війни на Донбасі.

Ввечері 29 листопада, коли чоловік повертався додому після фестивального кінопоказу, на вулиці до нього звернулись двоє хлопців: один 16 років, який займався бойовим мистецтвом та другий 17 років, який раніше був судимий.

Як розповіла керівниця Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик, за даними поліції, 16-річний «безпричинно» напав на Артема, побив і кинув головою об плиту. Інший просто спостерігав. Обоє нападників були п’яні. Згодом суд відправив одного з них під домашній арешт. На суді хлопець пояснив, що побив Мирошниченка, бо займався боксом і єдиноборствами та хотів «перевірити свої навички боротьби».

6 грудня Артем Мирошниченко помер у лікарні, не прийшовши до тями. Його поховали на кладовищі біля села Ямпіль. Представників міської та обласної влади на панахиді та похороні не було.

Апеляція сторони захисту на запобіжний захід тримання під вартою для одного з фігурантів справи розглядатиметься у понеділок, 9 грудня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile