У суботу, 21 жовтня, у Барселоні на вулиці міста вийшли сотні тисяч людей на акцію протесту проти обмеження автономії регіону урядом Іспанії.

У суботу, 21 жовтня, у Барселоні на вулиці міста вийшли сотні тисяч людей на акцію протесту проти обмеження автономії регіону урядом Іспанії.

Про це повідомляє AFP.

Мітинг очолив голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон. Люди вигукували гасла «Свобода» і «Незалежність».

Протест у центрі каталонської столиці спочатку мав на меті домагатися звільнення лідерів двох впливових організацій, які виступають за незалежність Каталонії.

Їх обвинувачують у заколоті, наразі вони арештовані і чекають подальшого розслідування.

Але після того, як прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив про рішення скасувати автономію Каталонії, кількість учасників акції почала стрімко зростати.

За даними поліції, на великому бульварі Барселони Пасео де Граса зібралися щонайменше 450 тисяч людей.

Нагадаємо, 21 жовтня прем'єр Іспанії Маріано Рахой схвалив застосування статті 155 конституції. Таким чином, уряд Каталонії розпустили. Повноваження уряду Каталонії передадуть центральній владі, оголосив Рахой.

Як відомо, 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖОбличчя Каталонії: «Так», «Ні» та інші варіанти відповідей на референдумі про незалежність

10 жовтня, глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність регіону від Іспанії в провести переговори. Водночас, влада Іспанії закликала Каталонію визначитися із незалежністю негайно. 

16 жовтня лідер Каталонії відповів прем’єру Іспанії щодо незалежності, попросивши два місяці на переговори.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: