Світ

У Барселоні сталися сутички між прихильниками незалежності Каталонії та правоохоронцями

29 вересня, 2018 15:07
Світ/У Барселоні сталися сутички між прихильниками незалежності Каталонії та правоохоронцями
Зберегти
Вигляд
У столиці Каталонії Барселоні пройшли демонстрації прихильників та противників незалежності регіону, під час яких сепаратисти побилися з поліцією.

У столиці Каталонії Барселоні пройшли демонстрації прихильників та противників незалежності регіону, під час яких сепаратисти побилися з поліцією.

Про це повідомляє La Vanguardia.

Зазначається, що противники незалежності, зокрема Поліцейський союз, організували марш, аби висловити подяку співробітникам поліції та Цивільної гвардії за їхні дії під час референдуму щодо незалежності Каталонії 1 жовтня 2017 року.

Цей марш викликав обурення у прихильників незалежності регіону, тому вони влаштували власну акцію. Місцева влада змусила організаторів демонстрацій змінити свої маршрути, але обидва марші завершилися в центрі Барселони — неподалік один від одного.

Сутички виникли після того, як один із прихильників незалежності Каталонії кинув фарбу, схожу на фарбу «Холі», в учасника іншої демонстрації.

Правоохоронці застосували кийки, аби відтіснити прихильників відділення Каталонії.

За попередніми даними, декілька мітингувальників отримали незначні травми, щонайменше одну людину затримали, його звинувачують у нападі на представника влади.

Зазначимо, що 1 жовтня прихильники незлежності Каталонії плану.ть провести акцію з нагоди річниці референдуму про незалежність Каталонії, який центральна влада Іспанії визначала незаконим.

Відео: La Vanguardia/YouTube

Нагадаємо, 11 вересня сотні тисяч мешканців міста вийшли на вулиці, щоб відзначити Національний день Каталонії — «Діаду». Окрім святкування, вони висловили підтримку ідеї незалежності від Іспанії: учасники несли відповідні плакати та скандували гасла.

27 жовтня 2017-го Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини