У Національний день Іспанії 12 жовтня, тисячі каталонців на вулицях Барселони виступили за єдність регіону з іспанською державою.

Люди розмахували стягами Іспанії і Каталонії, вигукували лозунги проти від’єднання Каталонії, закликали до єдності. Також демонстранти виступили з критикою очільника уряду Каталонії Кіма Торри і колишнього лідера регіону Карлеса Пучдемона, які є прихильниками незалежності. Іспанська влада видала міжнародні ордери на арешт і збирається в 2019 році судити Пучдемона та ще 15 каталонських чиновників за сепаратизм. Організатори акції заявили, що до маршу долучились близько 300 тисяч людей, а місцева поліція оцінила кількість учасників в приблизно 65 тисяч.

Нагадаємо, 2 жовтня глава уряду Каталонії Кім Торра висунув ультиматум прем’єру Іспанії щодо права регіону на самовизначення.

1 жовтня у Каталонії влаштували протести в річницю невизнаного референдуму про незалежність регіону, які переросли у сутички з поліцією.


1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.


11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку. 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид

розпустив парламент та уряд Каталонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись: