У Барселоні акції прихильників незалежності Каталонії переросли у сутички з силовиками
УБарселоні акції знагоди річниці проведення референдуму про незалежність Каталонії переросли усутички зполіцією.
У Барселоні акції з нагоди річниці проведення референдуму про незалежність Каталонії переросли у сутички з поліцією.
Про це повідомляє AFP.
На вулиці каталонської столиці 1 жовтня вийшли близько 180 тисяч людей. Протестувальники вимагали від іспанської влади проведення нового референдуму про незалежність регіону, а також звільнення політичних в’язнів.
Увечері демонстранти почали штурмувати загородження навколо регіонального парламенту в Барселоні. Мітинги переросли в сутички між протестувальниками та силовиками. Учасники акції кидали каміння у правоохоронців.
Clashes at Barcelona protest year after independence vote
— Haile Hagos (@HaileHagos15) October 2, 2018
https://t.co/ORSQFylU6w pic.twitter.com/rMa8JUtHzB
1 жовтня у Каталонії влаштували протести в річницю невизнаного референдуму про незалежність регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Примара незалежності: що змінилося за рік після референдуму в Каталонії
29 вересня у Барселоні сталися сутички між прихильниками незалежності Каталонії та правоохоронцями, унаслідок яких постраждали 24 людини.
Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.
11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.
27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.
Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.
- Поділитися: