Журналісти-розслідувачі Bellingcat згадали про блогера Анатолія Шарія у своєму матеріалі щодо розслідування катастрофи малазійського боїнга MH17 на Донбасі. Там кажуть, що Шарій спеціально маніпулював фактами та в цілому підтримував версію ГРУ.

Згадування про Шарія є у другій частині розслідування Bellingcat.

Зокрема, журналісти зазначили, що випуск блогу Анатолія Шарія з аудіозаписами розмови бойовиків про MH17 вийшов всього за 17 днів після того, як один з підозрюваних у справі надіслав їх полковнику ГРУ.

Сам Шарій зазначав, що аудіозаписи йому надіслали анонімно, але, на його думку, це був «хтось з СБУ». Однак блогер вирізав важливі моменти з аудіо, які підтверджують версію України, та заявляв своїй аудиторії, що записи розмов бойовиків були сфальсифікованими. 

Також Анатолій Шарій наполягав на тому, що бойовики говорили про збиття реактивного літака «Сухой» («Сушки»), а не MH17. Із записів, які раніше опублікувала Служба безпеки України, і справді видно, що бойовики спершу говорили про військовий літак, але тому, що вони переплутали його з пасажирським лайнером MH17.

А що каже Шарій?

Блогер Анатолій Шарій спершу відповів Bellingcat та заявив, що йому байдуже до джерела, з якого він отримав записи розмов, адже він опублікував повний запис розмови бойовиків, на відміну від СБУ. Також Шарій додав, що вирізав певні частини, бо вони «здавалися незначними».

Після цього блогер назвав журналістів Bellingcat «вигадниками та маніпуляторами», а розслідування ㅡ неправдивим. На прохання розслідувачів довести де ж була неправда, Шарій надіслав відео з власного блогу.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: