УКРАЇНА

У Берліні під посольством РФ влаштували пікет на підтримку Сенцова

18 травня, 2018 13:36
УКРАЇНА/У Берліні під посольством РФ влаштували пікет на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
У середу, 16 травня, перед посольством Російської Федерації у Берліні відбувся пікет на підтримку політв'язня Олега Сенцова, Олександра Кольченка, а також Станіслава Клиха.

У середу, 16 травня, перед посольством Російської Федерації у Берліні відбувся пікет на підтримку політв'язня Олега Сенцова, Олександра Кольченка, а також Станіслава Клиха.

Акція відбулася за підтримки Amnesty International, повідомляє «Укрінформ».

«Ми вважаємо за потрібне вийти сюди сьогодні, майже рівно через 4 роки, як був заарештований український режисер Олег Сенцов, і продемонструвати свою солідарність», — заявила мешканка Берліна Фрідеріке Фрайєр.

Вона та інші активісти висловили занепокоєння новинами про те, що напередодні Сенцов оголосив безстрокове голодування.

Учасники пікету тримали плакати з фото режисера і закликами звільнити його та інших 64 ув'язнених у РФ.

Крім того, цього тижня у Берліні відбулися покази фільму російського режисера Аскольда Курова «Процес» про Олега Сенцова. В четвер фільм буде показаний у Гамбурзі.

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Зазначимо, у Росії і в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Пов`язані новини