Світ

У Берліні підпалили турецьку мечеть

11 березня, 2018 20:57
Світ/У Берліні підпалили турецьку мечеть
Зберегти
Вигляд
lead
У ніч на 11 березня у німецькому Берліні троє молодих людей напали на турецьку мечеть в районі Райнікендорф.

У ніч на 11 березня у німецькому Берліні троє молодих людей напали на турецьку мечеть в районі Райнікендорф.

Як повідомляє DW, нападники розбили вікно і влаштували пожежу.

Перехожі, що стали свідками події, викликали поліцію, проте правоохоронцям не вдалося затримати зловмисників. Пожежники загасили вогонь, але пожежа повністю зруйнувала одне з приміщень мечеті. Поліція підозрує, що мав місце політично вмотивований злочин.

Унаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Зазначимо, 10 березня в місті Лауффен-на-Нeккарі також турецьку мечеть закидали «коктейлями Молотова». За даними поліції, поки невідомо, чи мав цей напад ісламофобський характер.

У січні-лютому кілька нападів на релігійні громади, що входять до турецько-ісламського союзу релігійних установ у Німеччині, були зафіксовані в різних регіонах Німеччини. Ці мечеті були розписані антитурецькими гаслами із зображенням перекресленого прапора Туреччини, через що поліція не виключає, що за злочинами можуть стояти курдські радикали.

Напади можуть бути пов'язані з військовою операцією Туреччини проти курдів в Північній Сирії «Оливкова гілка», додає видання.

«Оливкова гілка» — військова операція збройних сил Туреччини та протурецьких збройних формувань сирійської опозиції на півночі Сирії. Офіційно операція розпочалася 20 січня 2018 року. Її метою є витіснення курдів із західної частини сирійського Курдистану. Курди ж заявляють про десятки загиблих і поранених серед місцевого населення через військові дії Туреччини.

Пов`язані новини