Світ

У Білому домі заявили, що не знають про заяву Трампа про «російський Крим»

15 червня, 2018 15:39
Світ/У Білому домі заявили, що не знають про заяву Трампа про «російський Крим»
Зберегти
Вигляд
Прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс заявила, що їй нічого не відомо щодо висловлювання президента США Дональда Трампа на саміті «Великої сімки» в Канаді про те, що «Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською».

Прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс заявила, що їй нічого не відомо щодо висловлювання президента США Дональда Трампа на саміті «Великої сімки» в Канаді про те, що «Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською». 

Про це речниця сказала на брифінгу у Вашингтоні 14 червня.

Сандерс відповіла, що нічого не знає про подібні коментарі Трампа. За її словами, вона не була присутня на приватних розмовах Трампа з іншими учасниками саміту G7, а тому не володіє подібною інформацією.

Раніше американське видання BuzzFeed News із посиланням на власні джерела написало, що Дональд Трамп на саміті «Великої сімки» сказав світовим лідерам, що «Крим — російський, бо всі там говорять російською».

Крім цього, Трамп начебто запитував у світових лідерів, для чого вони підтримують Україну, адже це «одна з найбільш корумпованих держав світу».

На початку червня Трамп звинуватив адміністрацію Барака Обами у тому, що це вона дозволила Росії анексувати український Крим.

Крім того, у лютому 2017 року Трамп заявив, що РФ окупувала Крим «через м’якотілість» колишнього президента США Обами.

У серпні 2017 року Трамп з нагоди Дня Незалежності України привітав президента України Петра Порошенка та заявляв, що США «будуть і надалі сприяти відновленню територіальної цілісності та незалежності України». Такі ж заяви він виголошував і під час особистої зустрічі з Порошенком у Білому домі.

У 2016 році Трамп в інтерв'ю Fox News сказав: «Подивіться на Україну. Він (Обама, — ред.) каже про ситуацію на Україні і про те, як жорстко він діє стосовно Росії. А тим часом вони відібрали Крим».

На території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про« включення Криму до складу РФ» - таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Більше про:
# Дональд Трамп
Пов`язані новини