У Білорусі намагаються лікувати російських війскових, які отримали опромінення в Чорнобильській зоні — Генштаб
У Білорусі в Гомельському республіканському науково—практичному центрі радіаційної медицини та екології людини розмістили «поранених» військовослужбовців рф, які отримали значні дози опромінення під час перебування у Чорнобильській зоні відчуження.
Про це повідомляє Генштаб Збройних сил України.
В «Енергоатомі» підтвердили інформацію, що окупанти будували фортифікаційні споруди просто в Рудому лісі ㅡ найзабрудненішому в усій Зоні відчуження.
«Тож не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінення й запанікували за перших ознак хвороби. А проявилася вона дуже швидко. Відтак серед військових почав назрівати майже бунт, і вони стали збиратися звідти», ㅡ зазначили в «Енергоатомі».
Увечері 31 березня Державне агентство України з управління Зоною відчуження повідомило, що російські війська пішли з Чорнобильської АЕС. Перед цим окупанти склали та підписали «Акт приёма и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции», зазначивши, що з боку адміністрації «об'єкта, який охоронявся» претензій до нацгвардії рф немає.
Окрім того, як повідомив мер Славутича Юрій Фомічев, окупанти забрали з собою нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС і з першого дня перебували в полоні на атомній станції.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко розповів, що перед звільненням ЧАЕС російські війська взялися до мародерства: поцупили комп'ютери, кавоварки, чайники, сервізи, столове приладдя тощо.
Що ще повідомив Генштаб?
росія продовжує відводити окремі підрозділи з Київської та Чернігівської областей, а також перегруповує війська, ймовірно, для створення ударних угруповань на Слобожанському та Донецькому напрямках.
У тимчасового окупованому місті Енергодар на території військової частини Нацгвардії окупанти продовжують утримувати місцевих жителів. Їх підозрюють в організації проукраїнських акцій та підготовці диверсій проти загарбників. Співробітники російських спецслужб проводять допити із застосування методів психологічного та фізичного тиску, кажуть у Генштабі ЗСУ.
За наявною інформацією, в місті Токмак Запорізької області російські окупанти 4 квітня планують провести так званий референдум. Зокрема, окупаційна адміністрація вже оповістила місцеве населення про цей захід.
У тимчасово окупованому Мелітополі ворог продовжує розміщувати серед житлових кварталів артилерійські системи, з яких здійснює обстріли у запорізькому напрямку.
Окупанти не полишають ідеї запровадити навчальний процес у закладах освіти за своїми стандартами та російською мовою у квітні 2022 року. Освітянам, які погодяться викладати, обіцяють грошову винагороду. Також окупанти продовжують робити спроби роздавати так звану гуманітарну допомогу місцевим, водночас привласнюють українську гуманітарку.
У тимчасово зайнятому населеному пункті Щастя Луганської області всі спроби окупантів відновити роботу теплоелектростанції, яка зазнала значних пошкоджень внаслідок бойових дій, виявились марними, адже кваліфіковані фахівці залишили населений пункт.
У Станиці Луганській російські загарбники проводять пропагандистські заходи. Зокрема, працівники окупаційної адміністрації здійснюють роботу з малозабезпеченими сім’ями, що перебувають на обліку в соціальних службах, та роздають так звану гуманітарну допомогу.
Відходячи з міста Буча, яке ЗСУ звільнили 31 березня, російські війська замінували цивільні споруди, об’єкти інфраструктури та ділянки місцевості в межах населеного пункту.
- Поділитися: