Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей.

Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог:

«Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:

«Ну, не знаю, не знаю... Лесбійки нехай будуть... можна навіть подивитися. А під***в ми в автобуси — і вивезли за місто в резервації».

Олександр Лукашенко, президент Білорусі

Уже після виборів на прес-конференції для російських ЗМІ Олександр Лукашенко назвав цю розмову з Сікорським і Вестервелле непорозумінням.

«Образився Вестервелле, що я там висловився, що я не приймаю... як це називається.... цих гомо ... немає, мужик з мужиком — це що? Гомосексуалізм. Я не знав, чесно. Мені міністр написав, що у нього (що Вестервелле гей, — ред.), я не дочитав цю довідку», — сказав тоді Лукашенко.

Зазначимо, що улітку 2018-го в книжкових магазинах Польщі з'явилася книга колишнього керівника польської дипломатії Радослава Сікорського «Польща може бути кращою» (Polska może być lepsza). У ній автор аналізує позицію Польщі на міжнародній арені. І в одному з розділів Сікорський розповідає про свій візит до Мінська і переговори з Олександром Лукашенком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Білорусі запропонував відправляти студентів в армію під час літніх канікул

У грудні 2017-го у міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили, що організації, які захищають права ЛГБТ-спільноти, стикаються зі зростанням «ворожості» щодо них у Білорусі, Вірменії, Казахстані та Киргизстані. У Amnesty заявили, що, за деякими винятками, в чотирьох країнах забороняли проведення гей-парадів, фіксувалися напади з боку гомофобних груп, при цьому поліція майже бездіяла.

У жовтня 2017-го Україна відмовилася надати притулок організатору гей-прайдів у Білорусі громадському активісту та журналісту Едварду Тарлецькому. У своїй анкеті він вказав, що був змушений залишити свою країну з політичних і соціальних причин, оскільки він організовував гей-прайди в Мінську і виступав проти дискримінації сексуальних меншин. Міграційна служба не знайшла підстав для надання Тарлецькому статусу біженця.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 11 жовтня — Міжнародний день камінг-ауту: дивіться фільм про ЛГБТ-спільноту в Україні «Не ховай очей»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile